Ochrana proti ptactvu

Previous slide
Next slide

Plnění termínů

Kvalita

Cenová výhodnost

Profesionalita

16 let zkušeností

Ochrana před holuby

Sítě a hroty proti ptákům

Hroty proti holubům, vlaštovkám a jiným ptákům a sítě proti ptákům jsou jedinou opravdu účinnou obranou proti usedání a hnízdění ptáků na domech, střechách, balkonech a jiných místech obydlí. Přitom ptákům nijak neubližují. 

Z našich zkušeností můžeme s jistotou říct, že největším nepřítelem člověka z oblasti ptactva je holub skalní. Holub našel ve městech výborné útočiště. Atiky, žlaby, půdy a různé výklenky mu dávají možnost hnízdění a dobré pozice k výpravám za potravou. Jsou až neuvěřitelně adaptabilní a odolní vůči okolním vlivům. Využívají i velice malých ploch a jsou schopni až několik týdnů hledat v instalovaném systému skulinu, kterou by využili k opětovnému zahnízdění. Hnízdí dvakrát do roka a s vyvádím mláďat jsou vysoce úspěšní. Dožívají se až 15 let a jejich početná populace stále roste. Krom toho, že jejich agresivní trus ničí fasády domů a estetický vzhled atik, žlabů a chodníků, přenášejí také infekční onemocnění a roznášejí nebezpečné roztoče. Jedinou opravdu účinnou ochranou před holuby jsou sítě proti ptactvu nebo hrotový systém. Rádi vám poradíme. 

Hrotový systém

Hroty (trny) proti holubům, vlaštovkám a jiným ptákům se instalují na náletové plochy a zabrání usedání ptactva tak, aby jim nebylo ublíženo. Pásek se skládá z 50cm UV stabilního polykarbonátu osazeného hroty z pružinové nerezové oceli, který se připevňuje na očištěný a suchý podklad pomocí silikonu nebo na dřevěné podklady pomocí vrutů či hřebů. Při zachování technologického postupu a zvolení správného systému vydrží zábrana proti holubům cca 10 let. Klíčovým bodem ochrany proti holubům je zvolení takového systému, který dokonale pokryje celou plochu. Bodáky je třeba zvláště u vysoce exponovaných míst umísťovat na samý okraj střech, atik či žlabů, tak, aby byl vytvořen určitý hrotový přesah. Při nedostatečném přesahu budou ptáci usedat i na velice malé nechráněné plochy.

Důležité je vypozorování exponovanosti plochy:
a) holubi na místě hnízdí a spí
b) holubi na místě odpočívají a vyráží za potravou
c) holubi na místo usedávají náhodně

U vysoce exponovaných ploch je třeba pokrýt hroty proti holubům celou plochu, neboť se holubi a především holubice budou za každou cenu snažit vrátit ke svým hnízdům. Z našich zkušeností se na místech hnízdění objevují holubi ještě několik týdnů po instalaci hrotových a síťových systémů.

Výškové práce Plzeň doporučují hroty proti holubům od firmy BS-system. Tento hrotový ochranný systém proti ptactvu se dodává v 50cm dlouhých segmentech a nechá se velice snadno instalovat. V prodeji jsou 4 druhy různých šíří pro ochranu všech ploch. Při montáži naší firmou nabízíme výrazné slevy na hrotový systém. Pro bližší informace nás prosím kontaktujte.

Síťový systém

Ochranné sítě proti ptákům jsou nejúčinnějším způsobem ochrany převážně atrií, dvorků, převislých atik a slepých střešních či fasádních míst obývaných holuby. Nejčastěji instalujeme ochranné sítě na balkony a lodžie, ale také na věže či světlíky. U panelových domů zpravidla zasíťujeme celý balkonový sektor od přízemí až po střechu, ale přijedeme Vám rádi zasíťovat i jediný balkon. Výhoda síťového systému je dokonalá ochrana prostoru za sítí, kdy při správné instalaci a dodržení postupu už nikdy žádný holub na váš balkon nedosedne. Síť proti ptákům má oka s průměrem 50 mm a 1mm tenké vlákno, které je téměř nepostřehnutelné a tak nijak nebude stínit nebo narušovat estetický vzhled. Instalace se provádí namontováním kotev, hmoždinek, ok nebo háků dle podkladu, velikosti a náročnosti situace. Do nich se vypne ocelové lanko, které vytvoří rám pro uchycení sítě. Pro celkové síťování panelových domů není třeba ani přítomnost nájemníků, neboť práce můžeme provádět pomocí plošin či horolezecké techniky.

Zabezpečení proti vniknutí ptactva

Instalujeme mechanické zábrany proti vniknutí ptáků na půdy, kde si rádi staví svá hnízda. Ochranné pásy ptákům nijak neublíží, ale zamezí jejich vniknutí do půdního prostoru. 

Ultrazvuková ochrana proti holubům

Na trhu existují různé ultrazvukové odpuzovače ptáků. Máme mnoho zkušeností se systémy proti ptactvu a musíme říci, že ultrazvukový odpuzovač se nám nikdy neosvědčil. Dle našich zkušeností na ptáky nefunguje, ptáci si po několika dnech zvyknou na zvuk. Jediná opravdu účinná ochrana je mechanická bariéra. A to je především systém sítí proti ptactvu. Kde není možné použití sítí, jako například náletová hrana střechy na panelových domech, volíme pak hrotový systém proti ptactvu.  Proto ultrazvukové odpuzovače nemontujeme a nedoporučujeme.

Vybrané reference

Další služby