Previous slide
Next slide

Plnění termínů

Kvalita

Cenová výhodnost

Profesionalita

16 let zkušeností

Renovace střech Plzeň

Nátěry, renovace a čištění střech

Velmi důležitou součástí domu je střecha. Naše firma Výškové práce Plzeň pro Vás zajistí kompletní servis pokrývačských prací s profesionálním a individuálním přístupem. Odborně Vaši střechu pokryjeme jakýmkoliv druhem střešní krytiny. Při výběru střešní krytiny klademe důraz na mikroklimatické podmínky na střechu působící. Přímým vlivem působí na střechu teplota vzduchu, její kolísavost, sluneční záření, vítr a ostatní vlivy životního prostředí jako jsou exhalace, sníh, hluk, otřesy a provoz. Typ a barva krytiny jsou předem určeny v projektu, který pro Vás připravíme. Střešní krytinu volíme s ohledem na celkovou plochu, sklon střechy a ostatní již zmiňované vlivy. Existují střešní krytiny, které nelze při určitém sklonu střechy pokládat. Střešní krytina musí být především účelná a kvalitní. Provádíme i kompletní výměnu střešní krytiny.

Opravy střech

Opravy střech patří mezi nejčastěji poptávané služby z naší nabídky. V dnešní finančně nepříznivé době, kdy většina majitelů činžovních a rodinných domů není schopna finančně zajistit kompletní rekonstrukci celé střechy, provádíme i částečné rekonstrukce a opravy střech.

Opravíme a vyměníme opravdu jen to nejnutnější na střeše tak, aby nedocházelo k zatékání a devastaci dalších částí domu. Včasný zásah a drobná oprava Vám může ušetřit v pozdější době značné finanční prostředky. Proto Vám nabízíme částečnou výměnu střešní krytiny – výměna prasklých tašek, lepení děr v modifikovaných asfaltových pásech a PVC fólií, opravy komínů a komínových lávek, opravy úžlabí, atik, tmelení a zdění spár kolem klempířských prvků. Dále provádíme čištění a výměny okapů a svodů. Zde je potřeba pravidelná údržba, čištění a nátěry. Při proděravění okapů a nástřešních žlabů dochází k zatékání do konstrukce domu a opravy se tak mohou stát velice nákladnými. Mezi další námi nabízené služby patří také rekonstrukce hromosvodů včetně revizí, nátěry všech klempířských prvků, montáže bezpečnostních prvků a střešních oken. Rádi pro Vás také nainstalujeme sněhové zábrany nebo síťové i hrotové ochranné systémy proti holubům.

Nátěry střech

Další nabízenými službami jsou nátěry střech. Starou barvu na střešní krytině důkladně očistíme pomocí vysokotlaké vody (WAP) či pomocí modré skalice a odstraníme biologické nečistoty. Použijeme Vámi zvolený odstín barvy a doporučíme i nejvhodnější druhy barev.

Čištění střech

Provádíme čištění střechy wapkou, dostaneme se i na těžko dostupná místa díky použití horolezecké techniky. Umíme vyčistit střechu od mechu a lišejníků a následně ošetřit ochranným nátěrem. Provádíme i nátěry střešní krytiny. Čištění střech rodinných domů, garáží i výškových budov. 

Renovace střech

Renovujeme veškeré typy střech – renovujeme taškové i eternitové střechy, plechové střechy i ostatní druhy krytin. Odstraníme mechy a lišejníky, střechu vyčistíme profesionálními prostředky a provedeme nátěr střechy.  Pokud je potřeba, provedeme i zateplení střechy nebo drobné opravy střech. Renovace střechy prodlouží její životnost, zabrání opětovnému usazení mechu a lišejníků a díky opravě a zateplení dojde k úspoře energie. Provádíme čištění střech rodinných domů, garáží i renovace střech velkých výškových budov. 

Zateplení střech - energetická sanace střech

Dále nabízíme energetickou sanaci střech.  Střechu zateplíme, opravíme a výsledkem je úspora nákladů na vytápění. 

Čištění okapů

Provádíme čištění okapů (žlabů) a čištění okapových svodů s použitím lezeckého vybavení. Umíme proto vyčistit okapy i na těžko dostupných místech. Nechte si u nás vyčistit okapy, aby fungovaly zase tak, jak mají. Pravidelné čištění se doporučuje 1-2 x do roka – na jaře po roztání sněhu a na podzim před napadnutím sněhu. Pokud   máte v okolí domu více ptactva a zejména stromů, čistěte okapy častěji. Zamezíte tak ucpání okapových svodů.

Provádíme také nátěry okapů, které prodlouží jejich životnost. Proti ptákům instalujeme ochranné systémy.

Proč si nechat vyčistit okapy u nás?

  • Máme s čištěním okapů dlouholeté zkušenosti
  • Jsme časově flexibilní a přizpůsobíme se vám

Čištění solárních panelů

Nabízíme čištění solárních a fotovoltaických panelů pomocí horolezecké techniky na vaší střeše. Čistíme i fotovoltaické a solární moduly, které jsou umístěné na zemi. Mytí se provádí buď klasicky vodou a stěrkou nebo za pomocí vysokotlakých čističů. V zimním období zajistíme i úklid sněhu ze solárních panelů.

Víte, že byste měli čistit solární a fotovoltaické panely alespoň 2x do roka?

Solární panely je potřeba v městských oblastech mýt minimálně dvakrát do roka. Při zanášení prachem, výkaly ptáků, pylem a dalšími nečistotami klesá účinnost panelů až o 15 %. Zanedbaná údržba solárních a fotovoltaických panelů způsobuje ztrátu výkonu. Panely jsou sice částečně čištěné deštěm a větrem, to však z plochy kolektoru neodnese všechna znečištění a na kolektoru se usazují nečistoty.  Obzvláště v lokalitách s průmyslovými exhalacemi, v oblastech se silným automobilovým provoze a častým smogem se na skle kolektoru usazuje prach, mastnoty a různé chemikálie z exhalací. V přírodě se zase často na jaře a v létě usazuje pyl. 

Znečištění povrchu kolektoru se začne projevovat podle stavu ovzduší zhruba po roce provozu. Vlivem znečištění se snižuje propustnost pro sluneční světlo.  Již po dvou až třech letech může výkonnost    kolektoru klesnout i o 15 % a během dalších let roste. Stejnému znečištění jsou samozřejmě vystaveny i plochy fotovoltaických panelů.

Pochopitelně záleží i na klimatických podmínkách. Solární kolektor v městské zástavbě vyžaduje čištění jednou až dvakrát do roka, u kolektorů instalované v místech např. velkého výskytu ptactva, v blízkosti frekventovaných komunikací nebo v průmyslových oblastech se doporučuje čištění častější. Způsob čištění se volí podle druhu a míry znečištění. Asi nejúčinnější je umývaní tlakovou vodu s přísadou vhodného čistícího prostředku, který znesnadňuje usazovaní nečistot na skle panelu. Při větším znečištění je možné použít např. mopu nebo kartáče pro odstranění větších mechanických částic případně ptačího trusu a důkladné ostříkání tlakovou vodou s čistidlem. Čistící prostředky s povrchově aktivními přísadami usnadňují stékání vody ze skla kolektoru, a tak brání usazování nečistot. V zimě je vhodné odstraňovat z povrchu panelů sníh.

Vybrané reference

Další služby